Jak druk 3D pomaga osobom niewidomym poznawać kulturę? Jak zadbać o dostępność wystaw, pokazów, warsztatów? Po co i jak tworzyć makiety budynków, repliki rzeźb i inne materiały dotykowe? O tym między innymi porozmawiamy podczas kolejnej konferencji poświęconej poprawie dostępności kultury dla odbiorców niewidomych i słabowidzących. Tym razem gościć będziemy w Lublinie, w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”, który jest lokalnym liderem w działaniach na rzecz dostępności. Zapraszamy w sobotę, 28 października 2023 r. o godzinie 11.00 do DDK przy ul. Judyma 2a.

Uczestnicy konfernecji będą mogli obejrzeć i zbadać ekspozycję modeli 3D, m.in. replikę pomnika Mikołaja Kopernika, statuetkę Oscara czy makietę Łuku Triumfalnego. Dodatkowo, specjalnie na to wydarzenie, przygotujemy dotykowy plan budynku DDK „Węglin”.

Dostępność

Konferencja będzie tłumaczona na polski język migowy przez Magdalenę Gach i Jolantę Gromadę, organizatorzy przygotują również audiodeskrypcję na żywo ze sceny. W domu kultury dostępna jest pętla indukcyjna. W dotarciu na wydarzenie i podczas pobytu w domu kultury można skorzystać ze wsparcia asystentów. Będą oni czekać na Państwa obok szatni, na poziomie 0, zaraz po wejściu do budynku.

Podstawowe informacje dotyczące dostępności DDK „Węglin”: www.ddkweglin.pl/dostepnosc

Kontakt w sprawie dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl

Szczegółowe informacje na temat konferencji: s.gumiela@ddkweglin.pl, tel. 882 433 034.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Zaktualizuj przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlać tę witrynę. Zaktualizuj moją przeglądarkę teraz

×