W piątek 11 sierpnia o g. 12.00 w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Oczy Mazur w Giżycku spotkają się lokalni przedstawiciele instytucji sportu i kultury, by porozmawiać o dostępności miejskich obiektów dla osób z niepełnosprawnościami. 

Spotkanie odbędzie się w ramach naszego projektu POSTĘPNOŚĆ (postęp + dostępność).

Już dziś zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję, by porozmawiać o tym, jak nowocześnie, mądrze i bez ponoszenia ogromnych kosztów tworzyć ofertę dla osób z niepełnosprawnościami. Pracownicy kultury i sportu oraz aktywiści działający na rzecz osób z niepełnosprawnościami opowiedzą o lokalnej ofercie. Dyrektorzy muzeów, kuratorzy wystaw oraz inni przedstawiciele instytucji kultury będą mogli zapoznać się z metodą druku 3D i dowiedzieć się więcej o procesie produkcji nowoczesnych pomocy dotykowych. Osoby niewidome z kolei będą mogły dotknąć i przetestować rozmaite makiety, modele 3D, repliki rzeźb. A wieczorem, o g. 19.00, wszyscy razem posłuchają szant śpiewanych przez znanego niewidomego wykonawcę piosenek żeglarskich i poetyckich – Romana Roczenia. 

Inicjatorem i współorganizatorem eventu jest Fundacja Widzimy Inaczej, która od czterech lat prowadzi Akademię Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących, umożliwiając osobom z dysfunkcją wzroku grę w tenisa ziemnego. Załoga Fundacji, złożona m.in. z osób niewidomych i słabowidzących, od kilku lat ściga się podczas jednych z najtrudniejszych regat śródlądowych w Polsce – „Ratujmy Dezety”, pokazując, że żeglarstwo może być sportem integrującym różne grupy społeczne. Również w tegorocznej edycji, w dniach 12-13 sierpnia, fundacyjna ekipa przez 24 godziny będzie zmagać się z kaprysami pogody i własnymi słabościami, w tym roku po raz pierwszy na własnej żaglówce – Mili. Łódki biorące udział w wyścigu startują 12 sierpnia o godz. 13.00 z portu Oczy Mazur na jeziorze Kisajno, regaty organizuje Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku.

Przybywajcie nad jezioro Kisajno, by wspólnie wpływać na dostępność, odpoczywać przy dźwiękach szant i kibicować żeglarzom, którzy nie widzą przeszkód. 

Więcej szczegółów w wydarzeniu na FB: Postęp w dostępności kultury – Giżycko. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: mail – biuro@widzimyinaczej.org.pl lub tel. 605368660.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Zaktualizuj przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlać tę witrynę. Zaktualizuj moją przeglądarkę teraz

×