Ruszamy z Postępnością – projektem, którego zadaniem jest wytyczenie ścieżki do dostępnej kultury. Swoją trasę rozpoczynamy od Torunia. Zapraszamy Was w sobotę, 20 maja, o g. 10.00 na korty MOSIR-u przy ul. Szosa Chełmińska 75B na debatę o wyzwaniach dla kultury. Wspólnie zastanowimy się, co robić, aby wszyscy mogli z niej korzystać – również osoby z niepełnosprawnościami.

W weekend 20-22 maja w mieście Kopernika odbędzie się czwarta już edycja Ogólnopolskiego Turnieju w Blind Tenisie RAKIETY ATNiS. Zanim jednak na toruńskich kortach rozdzwonią się specjalne dźwiękowe piłki do tenisa, zabiorą głos pracownicy kultury oraz eksperci od nowych technologii. Dyrektorzy muzeów, kuratorzy wystaw oraz inni przedstawiciele instytucji kultury będą mogli zapoznać się z metodą druku 3D i dowiedzieć się więcej o procesie produkcji nowoczesnych pomocy dotykowych.

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu POSTĘPNOŚĆ (postęp + dostępność). Celem projektu jest przygotowanie replik rzeźb, makiet budynków lub innych pomocy dotykowych w technologii druku 3D dla wybranych instytucji kultury w każdym województwie. Będziemy drukować modele i konsultować ich przydatność bezpośrednio z osobami z dysfunkcją wzroku, aby wypracować najlepszy standard przygotowywania takich rozwiązań.

Inicjatorem i współorganizatorem obydwu eventów jest Fundacja Widzimy Inaczej, która wypracowuje standardy wspólnie z Politechniką Warszawską i ANV Production na podstawie konsultacji z odbiorcami z niepełnosprawnością wzroku. Osoby niewidome będą testować m.in. modele stworzone na podstawie ekspozycji Muzeum Okręgowego w Toruniu, które organizatorzy wydarzenia chcieliby przekazać do kolekcji instytucji.

Przybywajcie do toruńskiego MOSiR-u, by dotknąć makiety kortu tenisowego, a także pokibicować zawodnikom grającym w dźwiękową odmianę tenisa.

Więcej szczegółów w wydarzeniu na FB: Postęp w dostępności kultury. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: mail – biuro@widzimyinaczej.org.pl lub tel. 605368660.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Zaktualizuj przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlać tę witrynę. Zaktualizuj moją przeglądarkę teraz

×